дівчина з книгами

Провести такий експеримент в одній зі шкіл вирішили після дослідження, яке показало, що обмін кожним результатом створює додатковий тиск на учнів. Викладач економіки у школі Стейн Ейттенбогард опитав 500 учнів і з’ясував, що коли батьки регулярно перевіряли додаток, діти оцінювали свій рівень стресу у 2,7 бала з п’яти. У тих, чиї батьки не перевіряли додаток постійно, рівень стресу становив два бали, пише The Guardian.

“На мій погляд, цей тиск на учнів для досягнення успіху — сучасне явище. Коли я навчався в школі, звіт був чотири рази на рік, і в інший час ви могли розповісти батькам, коли і що захочете. Тепер же батьки можуть отримати push-сповіщення на телефон: “Гей, у вашої дитини новий результат”, і дитина приходить додому, а батьки вже готові до розмови. Це жахливо”, — сказав він.

Провести експеримент погодилися 95% батьків. Педагог із 40-річним стажем Герт Лойшельдер вважає, що в нідерландській шкільній системі незадоволення оцінками переважає над розвитком таких життєвих навичок, як емпатія та гнучкість.

За його словами, метод Монтессорі полягає в тому, щоб дати учням “відповідальність і право вибору, який вони роблять у процесі навчання”.

“Той факт, що батьки заглядають через плече учнів, лише викликає стрес. У нашій системі освіти ми завжди говоримо: “Ви маєте право на помилки. Так ви вчитеся”, — вважає Лойшельдер.