Сполучені Штати Америки заплатять 25 мільйонів доларів за інформацію, яка допоможе заарештувати новообраного президента Венесуели Ніколаса Мадуро. США не визнають перемоги Мадуро на виборах минулого року, коли опозиція надала докази масових фальсифікацій, передає svoboda.org.
Також великі грошові винагороди оголошено за допомогу в арешті міністра внутрішніх справ Венесуели Діосдадо Кабельйо та міністра оборони Володимира Падріно.
США і раніше пропонували гроші за допомогу в арешті Мадуро. У 2020 році була оголошена винагорода в 15 мільйонів доларів, тепер цю суму майже подвоїли. На думку американської влади, Мадуро тісно пов’язаний із наркокартелями та міжнародною мережею торгівлі кокаїном. США не визнали перемогу Мадуро ще на виборах 2018 року й відмовляються вважати його легітимним президентом.
Міністерство фінансів США у п’ятницю ввело санкції проти низки венесуельських осіб і компаній, які сприяли приходу Мадуро до влади та його репресивній політиці. Серед них голова венесуельської державної нафтовидобувної компанії PdVSA Гектор Андрес Обрегон, міністр транспорту та одночасно президент національної авіакомпанії CONVIASA Рамон Селестіно Веласкес, заступник міністра внутрішніх справ Фелікс Рамон Осоріо, а також низка високопоставлених військових і поліцейських чиновників.
Санкції проти 15 соратників Мадуро також ввела Велика Британія. Вона, як і США, не визнала результатів президентських виборів і перемоги Мадуро.
“Велика Британія не буде мовчки спостерігати, як Мадуро придушує демократію і грубо порушує права людини. Усі політичні в’язні мають бути звільнені, репресії повинні припинитися. Ми продовжимо підтримувати народ Венесуели у боротьбі за демократичне майбутнє”, – заявив міністр закордонних справ Великої Британії Девід Леммі.