Репортер BILD Тіло Шольцізек звернув увагу на випадок 27-річного Йонаса А. з Еритреї. Молодий чоловік відбув 6 років ув’язнення в тюрмі Саксонії-Ангальт за участь у груповому зґвалтуванні, а після звільнення знову опинився на лаві підсудних. Менш ніж за два місяці він скоїв 10 нових правопорушень, передає bild.de.
Йонас А. влаштував погром у магазині MediaMarkt, погрожував ножем продавчині та охоронцю супермаркету Rewe, коли його зловили на крадіжці алкоголю, плював на поліцейських і вибивав двері в житлових будинках. В іншому випадку він переходив вулицю на червоне світло, підбіг до зупиненого авто і погрожував водієві канцелярським ножем, заявляючи, що відріже йому голову.
Тіло Шольцізек з’ясував, чому влада Саксонії-Ангальт не депортувала Йонаса А., як це передбачає закон у випадку з прохачами притулку, які вчинили злочин. Виявилося, що А. не має паспорта, а видача тимчасового посвідчення особи можлива лише для тих, хто добровільно погоджується на виїзд, і чию особу підтверджено. Це могло б зробити лише посольство Еритреї, але воно не займається ідентифікацією своїх громадян, що фактично унеможливлює депортацію А.
У 2024 році Саксонія-Ангальт депортувала 653 особи, що значно перевищує показник попереднього року (535 депортацій). Зростання склало 22%. Депортація як і раніше залишається однією з найскладніших і найдорожчих процедур. В одному випадку минулого року виселення прохача притулку з Нігеру, який також перебував у в’язниці, коштувало 120 450 євро. Для цього злочинця було орендовано приватний літак.