будівля

Мавританський кіоск у парку замку Ліндергоф вважається однією з найстаріших виставкових конструкцій у світі. У Баварії наприкінці поточного місяця буде закрито на масштабну реставрацію один із історичних пам’яток у парку замку Ліндергоф — Мавританський кіоск (Maurischer Kiosk). Про це у вівторок, 8 липня, повідомило Баварське управління державних палаців, парків і озер у Мюнхені. Реставраційні роботи проводитимуться поетапно і триватимуть орієнтовно чотири з половиною роки. Загалом на проєкт виділено 16,6 мільйона євро, пише dw.com.

Замок Ліндергоф розташований у гірській долині Етталь поблизу Гарміш-Партенкірхена. Він був однією з королівських резиденцій Людвіга II Баварського, прозваного «казковим королем». Мавританський кіоск був виготовлений як експонат для Всесвітньої виставки в Парижі у 1867 році. Проєкт мав продемонструвати тодішні можливості сучасних будівельних матеріалів і технологій. Після виставки кіоск зберігався у розібраному вигляді на складі, а в 1876 році був придбаний Людвігом II для Ліндергофа.

Кіоск вважається однією з найстаріших виставкових споруд у світі. Спеціально для нього за замовленням короля було виготовлено розкішний Павлиничий трон. Трон створили у 1877 році майстри з Парижа та Мюнхена. Диван в східному стилі, обтягнутий шовком, прикрашений трьома павичами з позолоченої бронзи, вкритої емаллю. Для їх хвостового пір’я використано грановане богемське скло. У Мавританському кіоску Людвігу II під час особливих церемоній подавали чай, слуги в східному вбранні курили кальян.

Кіоск складається з двох тисяч окремих ажурних деталей і елементів із заліза, цинку та скла, які постраждали від впливу навколишнього середовища й потребують реставрації.

Раніше цієї весни в Ліндергофі завершили реставрацію Гроту Венери — штучної сталактитової печери, створеної на території замку у 1876–1877 роках. Роботи тривали десять років і обійшлися у 60 мільйонів євро.