Атаки українських дронів на НПЗ в Росії продовжують впливати на обсяги виробництва бензину та дизеля, йдеться з даних Росстату. В Росії через атаки українських дронів на нафтопереробні заводи продовжує знижуватись щотижневе виробництво бензину та дизеля, повідомляє “Нова газета Європа” за посиланням на дані Росстату в середу, 27 березня, передає dw.com.
Протягом тижня з 18 по 24 березня російські НПЗ виробили 754,6 тисячі тонн бензину та 1,648 млн тонн дизельного пального, що на 14,3% та 7% відповідно менше, ніж в аналогічний період минулого року, підрахувало видання.
Раніше “Коммерсант” повідомляв, що виробництво бензину в Росії за тиждень з 13 по 19 березня впало на 3,9% відносно попереднього тижня та на 5,2% відносно плану випуску. Це був перший тиждень, коли на випуску бензину вплинули атаки безпілотників на Нижньогородський, Рязанський та Сизранський НПЗ, відзначало видання. При цьому поставки на внутрішній ринок вдалося зберегти на попередньому рівні завдяки запасам, писала газета.
Атаки українських дронів на російські НПЗ
У березні зросли атаки на російські нафтопереробні заводи. Зокрема, 12 березня сталася пожежа на одному з найбільших в Росії НПЗ – Нижньогородському, а 13 березня БПЛА завдали ударів по Рязанському нафтовому заводу та Новошахтинському НПЗ під Ростовом-на-Дону. 16 березня безпілотники атакували два нафтопереробні заводи в Самарській області, на обох підприємствах після ударів почалися пожежі. Вночі на 17 березня безпілотники намагалися атакувати Слов’янський нафтопереробний завод у місті Слов’янськ-на-Кубані, в результаті падіння одного з них виникла пожежа.
За підрахунками “Нової газети Європа“, до середини березня атаки ЗСУ торкнутися приблизно шосту частину (16%) від російського виробництва автомобільного палива.
США закликали Україну припинити удари по російським НПЗ
Сполучені Штати закликали владу України припинити атаки на російську енергетичну інфраструктуру, писала 22 березня газета Financial Times (FT) за посиланням на власні джерела в Білому домі. Як зазначає видання, цей заклик пов’язаний зі страхами США щодо зростання світових цін на нафту, а також відповідних заходів Росії у зв’язку з атаками на нафтопереробні заводи країни, термінали, склади та нафтосховища, розташовані на заході РФ.
В Україні НПЗ назвали законними цілями з військової точки зору.