Румунія зробила значний крок вперед у сфері енергетики, розпочавши буріння першої свердловини для видобутку природного газу в межах проєкту Neptun Deep, розташованого в Чорному морі за 160 кілометрів від берега. Його мета — розробка родовищ Pelican Sud і Domino, яку здійснюють компанії OMV Petrom і Romgaz, повідомляє rupor.md.
Міністр енергетики Румунії Себастьян Бурдужа привітав цю подію та підкреслив, що країна бере на себе важливу роль у забезпеченні енергетичної безпеки Європи. Він зазначив, що початок буріння — це історичний момент.
Очікується, що видобуток газу розпочнеться у 2027 році та становитиме близько 8 мільярдів кубометрів на рік. Ці обсяги значно допоможуть задовольнити внутрішній попит Румунії та зміцнять її позиції на європейському енергетичному ринку, приносячи прибутки, які оцінюються у 20 мільярдів євро протягом усього терміну реалізації проєкту.
Буріння здійснюється за допомогою установки Transocean Barents на родовищі Pelican Sud, яке розташоване на глибині 120 метрів, тоді як запаси газу залягають на рівні 2000 метрів під дном моря. Процес буріння триватиме приблизно 2-3 місяці та здійснюється за підтримки компаній Halliburton і Newpark Drilling Fluids.
Інфраструктура проєкту включає три підводні виробничі системи, платформу на мілководді, трубопровід до Тузли та вимірювальну станцію. Усі ці об’єкти керуються за допомогою цифрових технологій, що мінімізує вплив на довкілля завдяки використанню природної енергії.
Загальні інвестиції в Neptun Deep становлять до 4 мільярдів євро, і роботи йдуть за планом, зокрема встановлення анкерних структур із застосуванням технології CAN-ductor від компанії Neodrill.