У 2024 році у світі було страчено понад 1500 людей — це найвищий показник з 2015 року. Реальні цифри ще вищі, стверджують в Amnesty International, адже багато країн приховують статистику.
У 2024 році кількість смертних кар покарань у світі знову різко зросла, досягнувши максимуму з 2015 року. Основна частка таких вироків припала на Іран, Саудівську Аравію та Ірак. Ці три країни відповідальні за 90 відсотків усіх зафіксованих випадків, йдеться в щорічному звіті правозахисної організації Amnesty International (AI), повідомляє dw.com.
Очолює сумний список 2024 року Іран, де, за підрахунками AI, було страчено щонайменше 972 особи. Роком раніше там зафіксували 853 страти. Різке зростання відбулося в Саудівській Аравії, де кількість страт подвоїлася й досягла щонайменше 345 — це максимум із початку ведення статистики AI щодо цієї країни.
В Іраку кількість смертних вироків зросла майже вчетверо порівняно з 2023 роком, досягнувши 63.
А «світовим лідером за кількістю страт» AI назвала владу Китаю. Однак щодо реального масштабу виконаних смертних вироків у КНР правозахисники мають лише приблизне уявлення, зазначаючи, що на основі наявної інформації йдеться про тисячі страчених.
Китай практично не розкриває даних про смертні вироки. AI також підозрює Північну Корею та В’єтнам у широкому застосуванні смертної кари, але через відмову в наданні даних вести достовірну статистику неможливо, кажуть правозахисники.