Site icon Hetman News

Податок на солодку газировку не допоміг схуднути жителям Філадельфії

стакан коли

Запровадження акцизу на солодкі газовані напої у 2017 році у Філадельфії (штат Пенсільванія) майже не вплинуло на середній індекс маси тіла (ІМТ) у місті. Такого висновку дійшли науковці Пенсільванського університету, результати роботи яких опубліковані у журналі Lancet. Команда під керівництвом психолога-нутриціолога Крістіни Роберто дослідила дані 175 тисяч дорослих мешканців Філадельфії та порівняла їх із показниками жителів інших районів Пенсільванії, а також сусіднього штату Нью-Джерсі, де подібні закони не запроваджувалися, повідомляє rtvi.us.

Більшість змін науковці назвали «статистично незначущими», але, за словами Роберто в інтерв’ю для Medical Express, ІМТ філадельфійців зростав повільніше, ніж у контрольної групи.

«Провести одне дослідження недостатньо для отримання однозначної відповіді, але я дедалі більше переконуюся, що податки можуть позитивно впливати на здоров’я», — зазначила вона.

Роберто також додала, що вживання таких напоїв варто уникати навіть без урахування проблеми ваги, оскільки існує «значний обсяг даних», які підтверджують їх шкідливість.

«Оподатковувати такі речі, як тютюн, уже звично», — додала вона.

Як зазначає видання, введення цього непрямого податку сприймалося як загроза місцевому бізнесу, а ціни на газовані напої з доданим цукром зросли через акциз на 1,5% за унцію (0,03 л). У дослідженні наголошується, що продажі таких напоїв у роки після запровадження акцизу впали на 20-40%, а деякі мешканці почали виїжджати за межі міста, щоб купувати їх.

Філадельфія стала першим великим містом США, де було затверджено такий акциз. Згодом аналогічні заходи впровадили в інших містах, зокрема в Сан-Франциско та Сіетлі. Доходи від цього податку у Філадельфії спрямовуються на фінансування державних дитячих садків. Акцизи на солодкі газовані напої вже скоротили їхні продажі в низці штатів на третину.

Exit mobile version