яловиччина у супермаркеті

У США спостерігається зростаючий дефіцит яловичини, який може погіршитися через нові тарифи, запропоновані президентом Дональдом Трампом. З січня 2020 року середня ціна фунта яловичого фаршу зросла з $3,90 до $5,60, згідно з даними Бюро статистики праці. Таким чином, вона збільшилася на 45%, що майже вдвічі перевищує загальний рівень інфляції.

За інформацією Національної асоціації виробників яловичини, зростання цін спричинене високим попитом у поєднанні з обмеженою пропозицією. Через недостатні інвестиції десять років тому поголів’я великої рогатої худоби в Америці скоротилося, хоча американці, як і раніше, полюбляють бургери та стейки, передає economist.com.

Ситуацію рятував імпорт. Якщо у 2022 році Америка була чистим експортером яловичини, то зараз ситуація змінилася. Торік імпорт склав 2 млн голів живої худоби та 4,6 млрд фунтів (2,1 млрд кг) м’яса, що є рекордним показником.

Однак 3 березня президент Трамп заявив на своїй платформі Truth Social, що 2 квітня запровадить нові тарифи на імпорт сільськогосподарської продукції, зокрема яловичини. Він закликав фермерів готуватися до вирощування продуктів харчування для американців.

Як пише The Economist, хоча тваринники могли б виграти від обмеження імпорту, ситуація насправді складніша. Різке зростання цін може спонукати фермерів розпродавати свої запаси, а не інвестувати в нові стада. Водночас споживачі почнуть шукати альтернативу яловичині.

Навіть якщо запропоновані сільськогосподарські тарифи не набудуть чинності, Трамп може відновити частково призупинене 25-відсоткове мито на продукцію з Канади та Мексики. Значна частина імпортованих до Америки корів — це телята, вирощені в Мексиці та ввезені до США для відгодівлі. Після відгодівлі багато з них відправляють на канадські бійні, а продукція згодом реімпортується.