Дональд Трамп

Трамп попросив Верховний суд США відкласти заборону соціальної мережі, щоб спробувати врегулювати ситуацію. 19 січня спливає крайній термін, коли додаток має бути продано новому власнику, інакше його заборонять у США.

Обраний президент США Дональд Трамп звернувся до Верховного суду країни з проханням відкласти заборону соціальної мережі TikTok на території США. Про це повідомляє ABC із посиланням на заяву юриста Джона Сауера, якого республіканець запропонував на посаду генерального соліситора, передає rbc.ua.

Трамп попросив суддів перенести крайній термін, коли додаток має бути продано новому власнику (в іншому випадку його заборонять у США). Зараз цей термін спливає 19 січня. Інавгурація нового президента США має відбутися наступного дня, 20 січня.

У супровідному листі Саур зазначив, що «президент Трамп не займає жодної позиції по суті цього розгляду».

«Замість цього він із повагою закликає суд розглянути питання про призупинення дії [положень] закону про відчуження до 19 січня 2025 року, поки суд розглядає справу по суті, що дасть новій адміністрації можливість досягти політичного врегулювання питань у цьому розгляді», — йдеться у документі.

У заяві зазначено, що Трамп «виступає проти заборони TikTok у Сполучених Штатах на цьому етапі». У документі вказано, що обраний президент використовує TikTok для спілкування з виборцями, а його профіль у соцмережі має 14,7 мільйона підписників. Трамп вважає цю платформу «унікальним медіа для свободи вираження думок, включно з основними політичними висловлюваннями», йдеться у документі.

Команда Трампа також звернула увагу, що чинна віцепрезидентка США Камала Гарріс, попри намір її адміністрації заборонити соцмережу в країні, використовувала TikTok під час передвиборчої кампанії 2024 року, коли балотувалася на посаду президента.

У 2023 році влада США назвала TikTok китайським «троянським конем». Тоді в Агентстві національної безпеки (АНБ) заявили, що «китайці можуть маніпулювати даними», щоб викликати «розбіжності» в американському суспільстві. Влада Китаю може використовувати соцмережу для контролю даних мільйонів американських користувачів, що ставить під загрозу всю стратегію національної безпеки США, зазначав голова ФБР Крістофер Рей.

У квітні президент США Джо Байден підписав закон, який забороняє TikTok у країні, якщо ByteDance не продасть бізнес на території США протягом наступних 270 днів. Заборону соцмережі також припустили в ЄС.

Під час першого терміну Трампа TikTok звинуватили у зборі особистих даних користувачів і передачі їх владі Китаю. США визнали це загрозою національній безпеці. WSJ писала, що відеосервіс обходив заходи захисту конфіденційності, встановлені Google, і відстежував унікальні ідентифікатори мільйонів мобільних пристроїв з операційною системою Android. Водночас видання повідомляло, що TikTok припинив цю практику в листопаді 2019 року.