військова техніка

Якщо Вашингтон припинить військову підтримку України, Європа може почати самостійно закуповувати зброю в США для передачі Києву. Європейські країни розглядають можливість придбання американської зброї для передачі Україні, якщо США відмовлять Києву у військовій допомозі. Про це пише агентство Bloomberg, зазначаючи, що таке рішення може бути ухвалене через дефіцит власних запасів зброї в Євросоюзі та обмежені можливості її виробництва в достатніх обсягах, передає dw.com.

Тепер пропозиція, яка, за словами Bloomberg, «набирає дедалі більше довіри», полягає в тому, щоб закупити більше американських систем і згодом передати цю зброю Україні.

Ідея полягає в тому, що якщо президент США Дональд Трамп відмовиться постачати американську зброю в Україну, це зробить Європа, пише Bloomberg, посилаючись на інформацію від власних поінформованих джерел. За словами експертів, опитаних агентством, поставки зброї, схвалені та профінансовані попереднім президентом Джо Байденом, можуть завершитися цього літа, і Європа не зможе заповнити утворену прогалину. Президент Росії Володимир Путін спробує скористатися цією ситуацією на фронті, попереджають аналітики Bloomberg.

США можуть залишити Україну

Президент США Дональд Трамп неодноразово заявляв, що якщо переговорний процес зайде в глухий кут, Вашингтон вийде з нього. Білий дім раніше відхилив заклики Європи посилити тиск на Путіна для негайного припинення вогню шляхом запровадження санкцій, нагадав Bloomberg.

Натомість Кремль, здається, затягує мирні переговори, обіцяні Трампу, готуючись до літнього наступу, вважають джерела агентства. Наприкінці цього тижня державний секретар США Марко Рубіо повідомив, що Росія погодилася надати свої умови припинення вогню найближчими днями, однак відчутних результатів переговорів досі немає.

Як дізналася газета The Wall Street Journal, після телефонної розмови з Путіним 19 травня Трамп поінформував європейських лідерів, що президент Росії не має наміру завершувати війну в Україні, оскільки вважає, що перемагає в ній. Як зазначає видання, європейські лідери припускали, що Путін не хоче миру, але вперше почули підтвердження своїх припущень із вуст Трампа.