Зеленський

Президент України Володимир Зеленський пояснив, що Україна погодилася на ідею США щодо 30-денного припинення вогню в російсько-українській війні, щоб не підігравати твердженням про “небажання миру”. Як повідомляє eurointegration.com.ua, про це Зеленський сказав у спілкуванні з українськими ЗМІ наступного дня після переговорів у Саудівській Аравії.

Президент України зазначив, що не плекає ілюзій щодо того, що Росія дотримуватиметься будь-яких домовленостей, але вважав за необхідне прийняти пропозицію американської сторони про 30-денне перемир’я, щоб не підігравати заявам про те, що Україна нібито взагалі не хоче завершення війни.

“Я неодноразово підкреслював: ніхто з нас не вірить росіянам — ми це проходили. Але з наративами, що ми не хочемо закінчення війни, які Росія поширює по всьому світу, грати ми не будемо. Я налаштований дуже серйозно, і для мене це важливо — завершити війну. Я хочу, щоб президент США це бачив, щоб американці це бачили і відчували. І щоб Європа та всі були в союзі щодо того, що треба зробити все, щоб примусити Росію до закінчення цієї війни”, — пояснив Зеленський.

“Тому моя реакція була — що ми готові до формату тиші на 30 днів. У тому форматі, який нам запропонувала американська сторона”, — додав він.

На запитання про те, коли потенційно може розпочатися 30-денне перемир’я, якщо Москва також погодиться, Зеленський відповів, що тепер це залежить від Росії.

“Сьогодні все залежить від того, чи хоче Росія припинення вогню і тиші… Америка продемонструвала свої кроки і свою позицію, Україна показала без будь-яких різних тлумачень, дуже прямо, свою позицію”, — сказав президент України.

Президент Зеленський назвав конструктивною зустріч між представниками США та України, що відбулася в Саудівській Аравії. На прес-конференції в Києві він заявив, що потенційне 30-денне припинення вогню з Росією може бути використане для розробки ширшої мирної угоди, передає bbc.com.

Зеленський також сказав, що Україна підтримала зусилля США щодо якнайшвидшого припинення російського вторгнення, і що відновлення американської військової допомоги та обміну розвідданими стало позитивним кроком.

“Загалом американська сторона хотіла, щоб українська сторона продемонструвала готовність до швидких кроків до закінчення війни. Після цього — якщо українська сторона це продемонструє, — американська сторона дала нам слово про відновлення допомоги. І американська сторона це зробила. Тому я вважаю, що це позитив”, — сказав Зеленський.

Якщо Росія відмовиться від пропозицій, вироблених під час зустрічі української та американської делегацій у Джидді, можна розраховувати на сильні кроки з боку Сполучених Штатів щодо Москви, підкреслив український президент.

“Сильні кроки щодо російської сторони. Я так розумію, що ми можемо розраховувати на сильні кроки. Деталей поки не знаю, але ми говоримо про санкційні дії та посилення України”, — цитує Зеленського “Укрінформ“.

“Якщо росіяни продемонструють, що вони готові на пропозицію Америки — так само, як ми, не більше і не менше, — то будуть відповідні рішення. А якщо вони не готові, то дуже сподіваємося, що американська сторона продемонструє саме те, про що вона говорила”, — сказав Зеленський.

Зеленський також заявив, що вибори президента в Україні відбудуться після закінчення війни та скасування воєнного стану. За його словами, “ніхто нічого спеціально відкладати не буде”.

“Після закінчення війни буде знято воєнний стан. І після зняття воєнного стану вибори відбуватимуться відповідно до українського законодавства”, — сказав він на прес-конференції в Києві.