Зеленський

Україна прагне збільшити внутрішнє виробництво озброєння, оскільки зростає невизначеність щодо того, скільки ще військової допомоги та як швидко зможуть надати західні країни. Новий уряд України затвердив плани з розширення національного виробництва озброєння, щоб протягом шести місяців забезпечити половину потреб країни, заявив у четвер президент Володимир Зеленський, передає видання.

«Ми трансформуємо управління сферою оборони і виробництво озброєння так, щоб за пів року суттєво збільшити частку саме української зброї, доступної нашим воїнам», — сказав Зеленський, виступаючи у парламенті.

«Зараз із усієї зброї в руках наших воїнів близько 40% вироблено в Україні. За пів року має бути не менше 50%», — наголосив український лідер.

Україна розробила власні безпілотники дальньої дії, які вона використовує для ударів по об’єктах у Росії, і прагне наростити їх виробництво, з огляду на зростаючу невпевненість у спроможності Заходу забезпечити подальші поставки військової допомоги.

У четвер влада Швейцарії повідомила, що США проінформували їх про перенесення поставки систем ППО Patriot, оскільки Білий дім має намір активніше допомагати Україні, яка гостро потребує таких систем через зростання інтенсивності російських повітряних атак.

«США хочуть посилити свою підтримку України. Країни, які зараз постачають Києву озброєння, зможуть швидше його замінити. Тому США вирішили переглянути пріоритети постачання наземних систем ППО Patriot», — йдеться у повідомленні Федерального міністерства оборони та цивільного захисту Швейцарії.

Поставки систем вартістю мільярди доларів до Швейцарії мали розпочатися у 2027 році.

Поки що невідомо, скільки саме систем це стосується та чи вплине це на поставку керованих ракет. Наразі неможливо зробити жодних заяв щодо точних строків або можливих подальших наслідків для Швейцарії, зазначає швейцарське міноборони.

Необхідність належного озброєння українських військових зростає, оскільки Росія продовжує наступ і завдає ударів по українських містах сотнями дронів, балістичних та крилатих ракет.

Постпред США при НАТО Метью Вітакер заявив, що не може назвати строки, коли Україна отримає додаткове іноземне озброєння, але зазначив, що США «працюють над цим у терміновому порядку».

«Ми всі працюємо терміново, щоб сприяти цьому й досягти результату. Усе відбувається дуже швидко, але я не можу назвати дату, коли все буде завершено», — сказав він журналістам у Брюсселі.

За його словами, план полягає в тому, що обладнання американського виробництва продаватимуть європейським союзникам, які потім передаватимуть його Україні.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі у четвер повідомив, що він та його німецький колега Борис Пісторіус у понеділок головуватимуть на зустрічі союзників, щоб обговорити плани США.

За словами Гілі, у засіданні Контактної групи з питань оборони України також візьмуть участь міністр оборони США Піт Хегсет і генсек НАТО Марк Рютте.

Командувач Об’єднаними збройними силами НАТО в Європі генерал-лейтенант Алексус Ґрінкевич у четвер повідомив агенції AP, що «ведеться підготовка» до передачі зброї Україні та що НАТО «дуже тісно» співпрацює з Німеччиною у питанні передачі ЗРК Patriot.

Ґрінкевич заявив на військовій конференції у Вісбадені, що отримав наказ «доставити (зброю) якнайшвидше».

Представник Міноборони Німеччини Мітко Мюллер у середу зазначив, що не може підтвердити, чи вже прямують якісь поставки до України.

Генсек НАТО Марк Рютте у понеділок у Вашингтоні заявив, що Альянс координує військову допомогу з фінансуванням від союзників у Європі та Канаді.

За його словами, зобов’язання вже взяли на себе Німеччина, Фінляндія, Данія, Швеція, Норвегія, Велика Британія, Нідерланди й Канада — «і очікується, що їх буде ще більше».

11 липня Дональд Трамп заявив, що Вашингтон відправить Україні зброю, зокрема системи ППО Patriot, через НАТО.

Днем раніше, виступаючи на конференції з відновлення України в Римі, Зеленський заявив, що Німеччина оплатить дві системи, ще одну погодилася передати Норвегія.