США вважають, що до миротворчого контингенту в Україні повинні входити не лише європейські військові, а й військовослужбовці з третіх країн, зокрема з Китаю та Бразилії, про що йдеться у публікації The Economist.
У матеріалі зазначається, що таку пропозицію висунули американські офіційні особи. За інформацією видання, віце-президент США Джей Ді Вєнс заявив європейським чиновникам, що виключно європейський миротворчий контингент буде менш ефективним у стримуванні Росії від нових нападів, повідомляє meduza.io.
Кому саме була зроблена така пропозиція, не уточнюється. The Economist наголошує, що Росія виступає проти будь-якого розміщення іноземних військ в Україні, «тому [президенту США Дональду] Трампу доведеться переконувати [президента Росії Володимира] Путіна».
Прем’єр-міністр Великобританії Кір Стармер раніше заявив, що Лондон готовий направити свої війська до України задля забезпечення гарантій безпеки можливого мирного договору про припинення вогню. За його словами, «будь-яка роль у забезпеченні безпеки України – це допомога у забезпеченні безпеки нашого континенту та нашої країни». «Закінчення цієї війни, коли воно настане, не може бути лише тимчасовою передихом перед новим нападом Путіна», — зазначив британський прем’єр.
Один із високопоставлених європейських чиновників, який говорив для The New York Times, повідомив, що країни Європи не зможуть відправити до України 200 тисяч військовослужбовців у рамках миротворчої місії — саме таку цифру називав президент України Володимир Зеленський, коли йшлося про гарантії безпеки. За словами цього чиновника, навіть відправлення значно меншої кількості військових, скажімо, 40 тисяч, було б складною задачею для Європи.