Європейська комісія почала видавати одноразові телефони та прості ноутбуки деяким співробітникам, які працюють у США, щоб уникнути ризику шпигунства — ця міра традиційно застосовувалася під час поїздок до Китаю. Про це стало відомо виданню Financial Times, передає eurointegration.com.ua.
За словами чотирьох осіб, обізнаних із ситуацією, члени Єврокомісії та посадовці, які наступного тижня вирушають на весняні збори МВФ і Світового банку, отримали нові вказівки.
З їхніх слів, ці заходи повторюють ті, що застосовуються під час поїздок до України та Китаю, куди заборонено ввозити стандартні комп’ютерні комплекти через побоювання російського або китайського шпигунства.
«Вони занепокоєні тим, що США можуть проникнути в системи комісії», — прокоментував один із чиновників.
Ставлення до США як до потенційної загрози безпеці підкреслює, наскільки погіршилися відносини після повернення Дональда Трампа до Білого дому в січні.
Єврокомісія підтвердила, що нещодавно були оновлені рекомендації з безпеки, але відмовилася коментувати їхні подробиці.
Відомо, що до цього процесу була залучена дипломатична служба ЄС, як це зазвичай відбувається під час оновлення подібних інструкцій.
Чиновники повідомили, що в інструкціях для всіх співробітників, які подорожують до США, міститься рекомендація вимикати телефони на кордоні та класти їх у спеціальні чохли для захисту від шпигунства, якщо пристрої залишаються без нагляду.
Існує також додатковий ризик, пов’язаний із США, де прикордонники мають право вилучати телефони й комп’ютери відвідувачів та перевіряти їхній вміст.
Брюссель і Вашингтон ведуть делікатні переговори з низки питань, у межах яких кожна зі сторін могла б здобути інформацію про іншу. З 21 по 26 квітня троє єврокомісарів вирушать до Вашингтона на засідання МВФ і Світового банку.