телефон із ChatGPT

Від нейромереж не сховатися навіть у бібліотеці. Цього тижня OpenAI представила нові моделі штучного інтелекту — o3 та o4-mini — найрозумніші та найпотужніші з усіх, створених на сьогодні. Користувачі знайшли для них незвичайне застосування — визначення місця розташування людей за фотографіями, пише TechCrunch, передає unian.net.

Унікальність цих нейромереж полягає у здатності до міркувань на основі завантажених зображень. На практиці це означає, що моделі можуть кадрувати, обертати та масштабувати фото, навіть розмиті й спотворені, щоб детально їх проаналізувати.

Користувачі швидко помітили, що модель o3 особливо добре визначає міста, пам’ятки, а також ресторани й бібліотеки за ледь помітними візуальними підказками. Twitter наповнений прикладами того, як користувачі дають ChatGPT меню ресторанів, знімки околиць чи фасадів.

При цьому багато хто просить чат-бот уявити, що він грає в GeoGuessr — відому браузерну гру, де треба визначити своє місцезнаходження за панорамою з Google Street View.

Так, наприклад, отримавши випадкову фотографію, зроблену в бібліотеці, o3 правильно й дуже швидко визначив, що вона з Університету Мельбурна.

Насправді ця функція ChatGPT працювала ще до виходу o3 та o4-mini, звертає увагу TechCrunch: журналісти видання спробували виконати той самий трюк із версією чат-бота на основі моделі 4o — вона впоралась не гірше й відповідала швидше. Модель o3 як більш потужна частіше давала правильні відповіді, але іноді помилялася.

Як зазначає видання, подібні можливості одразу викликають занепокоєння з погляду конфіденційності. Нічого не заважає зловмиснику зробити скріншот, скажімо, Instagram Stories якогось користувача й за допомогою ChatGPT спробувати встановити його місцезнаходження.

У звітах про безпеку для моделей o3 та o4-mini компанія OpenAI не згадала про таке застосування, але в коментарі TechCrunch запевнила, що заходи для захисту даних користувачів були вжиті до запуску. Втім, подробиць компанія не надала.