Команда з 11 студентів Хунаньського університету та Китайського сільськогосподарського університету в Пекіні займалася відтворенням рецепта з бамбукового рукопису «Ши Фан». Текст належить до епохи імперії Хань (202 рік до н.е. — 8 рік н.е.) — його знайшли в гробниці воєначальника Ву Яна. Окрім рецепта рису, в рукописі були описані процеси приготування курячого супу та риби на парі, передає interestingengineering.com.
Керівник проєкту, доцент Ши Цзін, підкреслив, що досягти повної автентичності було неможливо. У рецепті не вказано, скільки часу варити рис, тому учасники орієнтувалися на непрямі ознаки. Крім того, замість давнього спеціального посуду вони використовували традиційний сільський цзунцзи — дерев’яну пароварку з глиняними горщиками.
Першою складністю став вибір відповідного сорту рису — за 2000 років види змінилися. Шеф-кухар Хе Цзюсянь разом із фахівцем обрав підхожий сорт із 40 000 наявних. Потім учасники експерименту приступили до приготування — замочили рис на пів години, як було вказано в «Ши Фан», замінили воду та проварили 20 хвилин. Далі крупу підсушили на відкритому повітрі, а потім знову варили 15 хвилин.
Студенти та керівники проєкту високо оцінили результат. За їхніми словами, рис мав «приємний смак» і «низький вміст цукру». Учасники планують продовжити експерименти з відтворенням давніх рецептів.