Рідкісний скам’янілий відбиток, що десятиліттями зберігався без точної ідентифікації в Японському музеї унікальних скам’янілостей комах, виявився новим для науки видом вимерлого метелика. Знахідка з префектури Хіого належить раніше невідомому виду, який отримав назву Tacola kamitanii на честь першовідкривача Кіесі Камітані.
Цей метелик вирізняється «надзвичайно великим» розмахом крил — майже 9 сантиметрів. Він став першою відомою скам’янілістю метелика, датованою раннім плейстоценом (2,6–1,8 мільйона років тому), і най«молодшим» зниклим видом серед відомих скам’янілих метеликів.
Tacola kamitanii належала до підродини Limenitidini, до якої сьогодні входять, наприклад, метелики-імітатори віце-королів і адміралів. Це перша офіційно описана скам’янілість із цієї групи. За словами дослідників, знахідки метеликів є вкрай рідкісними: їхні тендітні тіла й легкі крила погано зберігаються у вигляді викопних решток.
Судячи з розмірів тіла та масивного черевця, знайдений метелик був самкою. На думку науковців, вона жила в теплому або помірному кліматі під час переходу Японських островів від субтропічного клімату пізнього пліоцену до більш прохолодного раннього плейстоцену.
Місце знахідки — селище Шін’онсен у префектурі Хіого, приблизно за 180 кілометрів на північний схід від Осаки. Це розширює відомий ареал роду Tacola і свідчить про те, що в давнину ці метелики були широко поширені в Південно-Східній і Східній Азії.