жінки

За даними експрес-аналізу, опублікованого у середу, 9 липня, внаслідок сильної спеки у 12 європейських містах загинуло близько 2300 осіб. Про це пише Reuters із посиланням на дослідження Імперського коледжу Лондона та Лондонської школи гігієни і тропічної медицини, передає eurointegration.com.ua.

Дослідження охоплювало 10 днів, протягом яких значна частина Західної Європи страждала від екстремальної спеки. У цей період температура в Іспанії перевищила 40 градусів за Цельсієм, а у Франції спалахнули лісові пожежі.

Згідно з результатами дослідження, з 2300 осіб, які, за оцінками, загинули за цей період, 1500 смертей пов’язані зі зміною клімату, що посилила спеку.

«Зміна клімату зробила погоду значно спекотнішою, ніж вона була б без цього впливу, а отже — набагато небезпечнішою», — сказав доктор Бен Кларк, дослідник Імперського коледжу Лондона.

Дослідження охоплювало 12 міст, зокрема Барселону, Мадрид, Лондон і Мілан, де, за словами науковців, зміна клімату підвищила температуру під час хвилі спеки на 4 градуси за Цельсієм.

Для оцінки кількості загиблих вчені використовували перевірені епідеміологічні моделі та історичні дані щодо смертності, які відображають смерті, спричинені саме спекою, зокрема випадки, коли спека погіршила перебіг наявних захворювань.

Науковці зазначили, що застосували рецензовані методи для швидкого отримання орієнтовних показників смертності, оскільки більшість смертей, пов’язаних із спекою, офіційно не реєструються, а деякі уряди не публікують ці дані.

Зазначається, що Західна Європа пережила найспекотніший червень за всю історію спостережень, і значна частина регіону зазнала «дуже сильного теплового стресу».