міністр оборони Італії

В Італії телефонні шахраї імітували голос міністра оборони країни, щоб витягти величезні суми грошей у великих підприємців та голів корпорацій. Цілий ряд найзаможніших людей країни отримали телефонні дзвінки від імені Гвідо Крозетто та його співробітників із проханням перевести близько мільйона євро на банківський рахунок у Гонконзі. Нібито ці гроші мали піти на оплату викупу за звільнення викрадених італійських журналістів на Близькому Сході, передає euronews.com.

Прокуратура Мілана проводить розслідування

«Абсурдна історія», — назвав її сам Крозетто у своєму пості на сайті Х, — почалася у вівторок.

«Повідомили, що зі мною хоче зв’язатися відомий бізнесмен, якого я не знаю. Під час телефонної розмови він розповів, що йому дзвонив я сам, а потім генерал, і що він здійснив дуже великий переказ на рахунок, який йому дав цей «генерал». Я повідомив про це поліції, карабінери прийняли заяву від жертви шахраїв».

На наступний день, як сказав міністр, сталося щось подібне, а через день — ще у двох великих підприємців шахраї намагалися витягнути гроші, видаючи себе за Гвідо Крозетто.

Люди, яких обманули за допомогою підробленого голосу Крозетто

У списку тих, хто отримав дзвінок самозваного міністра, зазначені голова Pirelli Марко Тронкетті Провера, великий інвестор Дієго Делла Валле, дизайнер Джорджіо Армані, генеральний директор Prada Патріціо Бертеллі, сім’ї засновника Ray Ban та Oakley (Дель Веккьо) і будівельного магната Франческо Кальтаджироне, а також колишній президент «Інтера» Массимо Моратті.

«Вони також зв’язувалися зі мною», — розповів бізнесмен виданню Repubblica. «Я б не хотів більше нічого говорити, подивимось, як піде розслідування. На даний момент я віддаю перевагу спокою. Я, звісно, подав скаргу».

За повідомленнями Corriere della Sera, Моратті був єдиною жертвою, яка здійснила аж два перекази на рахунок у Гонконзі на загальну суму в один мільйон євро. На питання, чи правильно стверджувати, що Моратті заплатив величезну суму грошей, він відповів: «Правильно сказати, що я подав скаргу, давайте почекаємо, і тоді я вам скажу».

Поки неясно, чи використовували шахраї голосовий фільтр на базі штучного інтелекту під час телефонних дзвінків, чи записали аудіоповідомлення підробленим голосом глави міністерства оборони.

Щоб встановити особи кіберзлочинців, слідчі намагаються відстежити, куди пішли кошти, надіслані на вказаний шахраями банківський рахунок.