наслідки негоди у Канаді

У Канаді після потужного крижаного шторму, який пронісся регіоном на вихідних, лише в Онтаріо понад 400 000 жителів залишилися без електроенергії. Найбільше постраждали центральні та східні райони провінції, зокрема Баррі, Орілія, Каварта-Лейкс, Пітерборо та Кінгстон. У деяких містах лід накопичувався шарами до 25 мм, що призвело до масового падіння дерев і гілок, обриву ліній електропередач та небезпечних дорожніх умов, повідомляє tsn.ua.

Усі служби працюють над відновленням електропостачання, залучено додаткові бригади. Однак, за прогнозами, на повернення світла всім клієнтам може піти кілька днів. Через проблеми з картою відключень загальна кількість знеструмлених будинків виявилася більшою, ніж спочатку повідомлялося.

Метеорологи Environment Canada попереджають, що постраждалі райони ще можуть відчути нові наслідки шторму. Жителів закликали уникати зайвих поїздок і бути обережними через можливе падіння дерев і обриви електропроводів.

Крім того, через значний обсяг опадів існує загроза підтоплень. Влада попередила, що якщо вода досягне розеток або електрообладнання, необхідно викликати спеціальні служби для безпечного відключення живлення.

У Пітерборо та Оро-Медонте запровадили надзвичайний стан, відкривши центри прийому для жителів без світла. Багато доріг перекрито через завали з дерев і ліній електропередач.

Поліція повідомила про численні аварії та травми, спричинені падінням дерев і ожеледицею. Людей закликають триматися на відстані 10 метрів від обірваних проводів і повідомляти про небезпечні ситуації екстреним службам.

За словами представниці Hydro One Тіціани Бачега Роза, через подальше наростання льоду можливі нові відключення.

“Ця погодна ситуація дуже складна, оскільки включає кілька послідовних штормів”, — зазначила вона.

За її словами, в окремих регіонах, куди можна дістатися лише водним шляхом, електропостачання може бути відновлено не скоро, оскільки працівники зможуть дістатися туди лише після завершення шторму.

Влада закликала жителів залишатися вдома і дотримуватися заходів безпеки. У кількох містах діє надзвичайний стан через загрозу нових руйнувань.