Розслідування газети Financial Times показало, що значна частина смартфонів Apple, викрадених у різних куточках світу, зрештою потрапляє до однієї будівлі в Китаї. Журналісти назвали її всесвітнім «домом викрадених iPhone».
Цю неофіційну назву отримала на перший погляд нічим не примітна вежа Feiyang Times, розташована в районі Хуацянбей міста Шеньчжень. За даними FT, саме тут розташований ключовий центр глобальної мережі постачання викраденої техніки Apple.
Видання наводить приклад випадку з лондонським підприємцем Сетом Амрані, чий iPhone 15 Pro вирвали з рук двоє зловмисників на електровелосипедах. Використовуючи функцію Apple «Локатор» (Find My), він зміг відстежити шлях свого гаджета, який подолав майже 10 тисяч кілометрів за дуже короткий час. Додаток показав, що незабаром після крадіжки пристрій опинився в одній із підпільних лондонських майстерень із ремонту мобільних телефонів. Потім смартфон побував за кількома адресами в британській столиці, а вже за тиждень «сплив» у Гонконгу, звідки швидко був доставлений до Шеньчженя. Свою «подорож» пристрій завершив саме в будівлі Feiyang Times.
Це місце відоме як центр ремонту iPhone, однак Financial Times стверджує, що воно також є найбільшим ринком для викрадених пристроїв. Четвертий поверх будівлі спеціалізується на реалізації вживаних iPhone із Європи та США. Багато з цих апаратів продаються цілком легально — це пристрої, які користувачі повернули в магазини під час купівлі нової моделі. Водночас будівля є популярним місцем зустрічі представників різних спільнот у соціальних мережах, які займаються купівлею-продажем викраденої електроніки.
Викрадені гаджети, навіть заблоковані, не такі цінні, як «чисті» пристрої, але завжди знаходять покупців, готових придбати ті чи інші компоненти.
За даними Financial Times, річний обіг на підпільному ринку викрадених смартфонів у Лондоні становить 65,5 мільйона доларів.