Висновки не втішні, людям похилого віку не вистачатиме пенсії та грошей. Всесвітній економічний форум оприлюднив новий план підтримки населення, що старіє.
Бізнес, уряди країн та суспільство мають бути готові до вирішення проблем довголіття, йдеться у доповіді, опублікованій ВЕФ. До 2050 року населення світу старше 60 років подвоїться і становитиме 2,1 млрд осіб, і це явище викличе багато проблем. Наприклад, багатьом пенсіонерам може вистачити пенсійних накопичень терміном від восьми до майже 20 років. Для того, щоб спонукати політиків та представників приватного сектора до вирішення цих проблем, ВЕФ сформулював шість принципів довголіття. Ці пункти об’єднують досвід представників бізнесу, фахівців у галузі фінансів, науковців, експертів у галузі охорони здоров’я та лідерів громадянського суспільства.
Відповідно до доповіді слід забезпечити фінансову стабільність під час ключових життєвих подій. Близько 40% громадян у всьому світі стикаються з фінансовими проблемами після незапланованої перерви у роботі. Причинами таких перерв можуть стати хвороби чи несподіваний вихід на пенсію.
Також у доповіді йдеться, що слід забезпечити доступ до освіти у галузі фінансів. Тільки 33% населення планети вважаються фінансово грамотними, і ця тенденція посилює нерівність доходів.
Наступним пунктом було названо пріоритет здорової старості як основи економіки довголіття. Старість це близько однієї п’ятої всього життя, і 80% дорослих жителів країн, що розвиваються, стурбовані вартістю медичних витрат. Учасники форуму наголосили на необхідності переосмислення робочих місць та важливості освоєння нових навичок протягом усього життя для робочої сили, що складається з кількох поколінь.
У глобальному масштабі до 25% людей віком 55 років і більше хотіли б продовжувати трудову діяльність, але стикаються з перешкодами під час пошуку роботи. Цю проблему можна вирішити шляхом надання більшої кількості програм перепідготовки.
Автори доповіді також закликали до створення середовища для створення нових соціальних зв’язків. Літні люди, які перебувають в ізоляції, мають більш високий ризик погіршення здоров’я та ранньої смерті. На форумі також зазначили, що важливо цілеспрямовано усувати нерівність у тривалості життя, зокрема гендерну, расову та класову. Соціальну нерівність, вважають учасники форуму, можна зменшити, якщо прагнути справедливості в оплаті праці та пенсійному забезпеченні, а також надавати підтримку особам, які здійснюють догляд за хворими та людьми похилого віку. Планування демографічних змін у глобальному масштабі ускладнено через національні відмінності у розмірі пенсій, пенсійному віці та охороні здоров’я.
Однак, ВЕФ сподівається знайти спільну мову для обговорення цих проблем, водночас привертаючи до них більше уваги.