птиця

Науковці попереджають і про небезпеку для людей. За результатами моніторингу 1000 зразків ґрунтових вод за 2019–2024 роки у половині з них виявили кишкову паличку. Кількість бактерій також зростає в річках. Унікальні тварини Нової Зеландії опинилися під загрозою зникнення через забруднення води та суші. Про це пише The Guardian з посиланням на звіт Міністерства навколишнього середовища.

Щоб скласти комплексну картину стану довкілля в Новій Зеландії, науковці зібрали статистичні дані та результати досліджень за останні три роки в п’яти сферах — повітря, атмосфера й клімат, прісна вода, суша та море. Виявилося, що у вразливому становищі перебувають:

  • 76% прісноводних риб,
  • 68% прісноводних птахів,
  • 78% наземних птахів,
  • 93% жаб,
  • 94% рептилій.

Крім кишкової палички, у зразках виявили нітрати, що негативно впливають на стан екосистем.

«Доповідь наочно демонструє хибність ярлика “чиста, зелена Нова Зеландія” та гостру необхідність того, щоб уряд серйозно поставився до проблеми», — підсумував доктор Майк Джой з Університету Вікторії у Веллінгтоні.

Наступна проблема для Нової Зеландії — дикі хвойні рослини-шкідники, які вже захопили близько 2 мільйонів гектарів. Через ці дерева зникають рідкісні породи.

Втім, науковці відзначають і позитивні зрушення — за останні роки якість повітря в Новій Зеландії поліпшилася. Це пов’язують із переходом на електромобілі та відмовою від газу для опалення приміщень.