Глава МЗС України Андрій Сибіга заявив, що українська сторона відповідатиме на всі недружні кроки щодо України. Про це він сказав у ефірі телемарафону «Єдині новини», його цитує МЗС, передає eurointegration.com.ua.
Про загострення польсько-українських відносин
Міністр коментував останнє загострення у польсько-українських відносинах.
«Ми завжди підходили до цього конструктивно, цінували наші відносини з Польщею, були вдячні за ту допомогу, яку отримували», — сказав він.
Про історичні питання
За його словами, зараз дуже важливо не політизувати чутливі питання історичного минулого і залишити їх історикам.
Про ставлення до України
«Зневажливе ставлення до президента України — це не лише питання орденів. Це зневажливе ставлення до українського воїна, до українського народу, до нашого права мати власну історію. Ми цього терпіти не будемо», — заявив глава МЗС.
«Ми будемо відповідати на всі кроки, особливо якщо ці кроки недружні та зневажливі щодо нашої країни. Час мовчання минув», — додав він.
Про роль Навроцького
За словами Сибіги, президент Польщі Кароль Навроцький виступив руйнівником тих позитивних напрацювань, яких вдалося досягти останнім часом.
«Недарма він отримує оплески з Москви», — зазначив глава МЗС.
Заклик до стриманості
Водночас він закликав поляків до стриманості та дипломатії.
«Ми щодня обговорюємо з нашими польськими друзями, як зберегти дипломатичний курс. Нас об’єднують спільні виклики, інтереси та спільне європейське майбутнє», — заявив Сибіга.
Раніше Сибіга виразив вдячність полякам, які не підтримують ескалацію напруженості з Україною.