чоловік біля фонтану

Спека, що охопила Європу, вже стала причиною загибелі людей на роботі. Іспанія та Франція повідомили про перші в цьому році випадки смерті на робочому місці внаслідок спекотної погоди. Подібні трагедії вже траплялися в літні місяці у попередні роки в обох країнах, а також в Італії та Греції. Європейська конфедерація профспілок б’є на сполох. За даними Міжнародної організації праці, в ЄС з початку століття кількість смертей на робочому місці через спеку зросла на 42 %, передає euronews.com.

Конфедерація зазначає, що коли температура перевищує 30 °C, ризик нещасних випадків на виробництві зростає на 5–7 %. Якщо температура сягає понад 38 °C — ризик зростає вже на 10–15 %.

Тому в конфедерації закликають до впровадження заходів захисту працівників на загальноєвропейському рівні.

«Ми повинні оцінювати ризики, враховуючи не лише температуру повітря, а й інші умови», — заявив секретар конфедерації Джуліо Романі.

«Ми вважаємо, що має бути право на медичні огляди, контроль і періодичні перевірки. І, нарешті, право бути відсутнім на роботі без дисциплінарних заходів і санкцій у випадках, коли працівник вважає, що умови екстремальної спеки загрожують його життю», — наголосив Романі.

У ЄС 23 % працівників піддаються впливу високих температур не менше чверті робочого часу. Із них 36 % — у сільському господарстві та промисловості, 38 % — у будівництві.

Запаморочення, головний біль і судоми — перші симптоми теплового удару.

Ці сигнали можуть призвести до блювоти, втрати свідомості і навіть смерті, якщо не вжити жодних заходів. Висока температура також загострює серцево-судинні та респіраторні захворювання.

🔹 Різні національні правила

Конфедерація закликає встановити максимальні робочі температури для різних галузей.

У деяких країнах блоку такі норми вже діють:

  • Бельгія: 29 °C — для легкої фізичної праці, 26 °C — для помірної, 22 °C — для важкої, 18 °C — для дуже важкої фізичної праці.
  • Угорщина: 31 °C — для сидячої роботи та легкої фізичної праці, 29 °C — для помірної, 27 °C — для важкої.
  • Латвія: максимальна температура в приміщенні не повинна перевищувати 28 °C.
  • Іспанія: максимальна температура для сидячої роботи, наприклад, в офісі — 27 °C, для легкої фізичної праці — 25 °C. Проте ці обмеження не поширюються на всі види робіт, усіх працівників і всі приміщення.

У конфедерації звертають увагу на відсутність точних даних про смертність і нещасні випадки.