літак

Міжнародна асоціація повітряного транспорту (IATA) прогнозує, що у 2025 році доходи галузі перевищать трильйон доларів, а кількість пасажирів досягне рекордних рівнів, попри труднощі із забезпеченням новими літаками. Авіакомпанії по всьому світу стикаються із затримками у постачанні літаків через проблеми на виробництвах Boeing і Airbus, а також у їхніх постачальників, передає epravda.com.ua із посиланням на reuters.com.

Без нових, більш ефективних літаків авіакомпанії заявляють, що не можуть знижувати витрати на паливо, одночасно збільшуючи кількість перевезених пасажирів.

“Ми дали їм час. Я думаю, наше терпіння вичерпалося. Ситуація є неприйнятною”, – заявив генеральний директор IATA Віллі Волш на пресконференції в Женеві.

Волш зазначив, що постачальники поводяться як “квазі-монополії” і, схоже, отримують вигоду від проблем, які самі ж створили. Критики стверджують, що ці затримки підвищили ціни на запчастини, забезпечуючи несподівані прибутки постачальникам коштом авіакомпаній.

“Ми змушені будемо посилити тиск і, можливо, шукати підтримки, щоб змусити ключових постачальників виконувати свої зобов’язання”, – сказав Волш, який раніше очолював British Airways і материнську компанію IAG.

Airbus, найбільший у світі виробник літаків, у липні скоротив цілі щодо постачання, а Boeing уповільнив виробництво через страйк і посилений регуляторний контроль після криз безпеки.

Виробники двигунів також зіткнулися з низкою невдач.

Авіакосмічна галузь заявляє, що поступово повертається до нормального режиму роботи, але попереджає про тиск на ланцюги постачань, який триватиме щонайменше до 2025 року.

Це не вперше авіакомпанії критикують своїх постачальників. У 2023 році Віллі Волш заявляв, що авіакомпанії перебувають у стані “повного розчарування” через дефіцит нових літаків і запчастин.

У червні минулого року авіакомпанії попросили IATA організувати переговори з виробниками літаків, щоб знайти рішення. За даними галузевих джерел, попри одну таку зустріч, реального прогресу досягти не вдалося, оскільки багато постачальників досі відчувають наслідки пандемії.