протести у Стамбулі

29 березня сотні тисяч, а можливо, й мільйони людей вийшли на вулиці турецьких міст, протестуючи проти уряду та президента Реджепа Ердогана. Однак деякі великі ЗМІ повністю проігнорували цю подію, пише bild.de.

Так, англомовна Daily Sabah і турецькомовна Sabah, тісно пов’язані з Ердоганом, публікують матеріали про ізраїльсько-палестинський конфлікт або про виступ дружини Ердогана, Еміне, в ООН, але жодним чином не згадують протести. Натомість видання веде агітацію проти ув’язненого лідера опозиції Екрема Імамоглу, звинувачуючи його в корупції на мільярди доларів.

Схожа ситуація й у Hürriyet Daily News, яке лише коротко згадує про протести на своєму сайті. Основна увага цього медіа також зосереджена на ситуації в Ізраїлі та посередницькій ролі Туреччини в переговорах щодо припинення війни в Україні.

Колись Hürriyet («Свобода») була найбільшою газетою світської Туреччини і належала медіагрупі Dogan. Однак у 2018 році її змусили продати мільярдеру, футбольному функціонеру та другу Ердогана Йилдириму Демірьорену. Сьогодні його холдинг контролює більшість великих ЗМІ Туреччини.

На сайті CNN Türk також немає жодного слова про демонстрації — лише новини про Трампа, футбол, злочинність, Газу та Рамадан.

Читачі, які хочуть отримувати справді актуальні новини турецькою мовою, ще можуть звернутися до рупора опозиційної партії CHP — газети Sözcü («Говорячий»). Це видання детально висвітлювало протести й навіть розмістило на головній сторінці відеотрансляцію масштабної демонстрації в Стамбулі. За оцінками Sözcü, у ній взяли участь 2,2 мільйона осіб.