дрова

Вибір дров для опалення потребує відповідального підходу. Варто враховувати безліч факторів, таких як порода дерева, вологість та вік.

Дрова повинні відповідати важливій вимозі – добре віддавати тепло і мати високу горючість. Ця характеристика залежить не лише від породи деревини, але й від її вологості. Якщо ви оберете якісні дрова, але вони будуть недостатньо висушені, під час горіння виділятиметься надмірна кількість диму.

Ще один важливий аспект – це здатність деревини утворювати сажу під час горіння і наявність речовин, що осідають у димоході. Після використання таких дров очищення димоходу може бути досить складним.

Які дрова найкраще підходять для опалення печі

Дуб вважається найкращим варіантом для обігріву житлових приміщень, хоча його вартість досить висока. Основні переваги дубових дров – тривалий час горіння, щільна структура та висока тепловіддача.

Клен, бук, граб і ясен мають властивості, схожі на дуб, оскільки горять довго, повільно розгораються та забезпечують високе тепловіддавання.

Береза є дуже популярною для обігріву домівок. Вона швидко висихає, має приємний аромат, легко розколюється і виділяє багато тепла під час горіння, а також є доступною за ціною. Проте варто зазначити, що береза швидко гниє, тому запастися нею на тривалий час не вдасться.

Осика і вільха дають менше тепла порівняно з іншими дровами, але їх основна перевага – допомога в очищенні димоходу від сажі. Вони практично не димлять під час горіння.

Деякі види дров краще не використовувати для опалення житлових приміщень, зокрема хвойні (за винятком модрини). Вони під час горіння виділяють багато смоли, яка накопичується в проміжках між волокнами деревини, утворюючи густий дим, що осідає на стінках димоходу як липка сажа. Крім того, такі дрова швидко згорають.

Хвойні дерева зазвичай використовують у камінах з відкритою топкою (вони приємно потріскують під час горіння) і для обігріву лазень (наповнюючи приміщення ароматом). Якщо ви вирішите використовувати дрова з ялини чи сосни для опалення печі, варто закидати їх разом з осикою чи вільхою, які допоможуть очищати димар від сажі.