гори

Вчені розповіли про величезні запаси природного водню, який може бути знайдений у цих місцях. Гірські хребти можуть містити значні запаси природного водню, що є перспективним екологічно чистим паливом, проте його синтетичне виробництво залежить від викопного палива. Про це свідчить нове дослідження, повідомляє Interesting Engineering, передає unian.net.

Зокрема, вчені з Центру наук про Землю імені Гельмгольца GFZ з’ясували, що водень може утворюватися в результаті природних геологічних процесів. Тектонічне моделювання плит допомогло команді визначити потенційні місця накопичення водню у гірських хребтах.

Вчені припускають, що ділянки всередині гірських хребтів, де глибокі мантійні породи знаходяться близько до поверхні, є перспективними для природного виробництва водню. За їх словами, гарячими точками для водню можуть стати Піренеї, Альпи та частини Гімалаїв.

«Це нове дослідження поглиблює наше розуміння придатних середовищ для природного виробництва водню», — відзначив керівник відділу геодинамічного моделювання GFZ Саша Бруне.

Крім того, гірські хребти можуть сприяти не тільки утворенню природного водню, а й формуванню підземних резервуарів, що накопичують водень, які можна виявити за допомогою буріння.

«Простіше кажучи, гірські хребти можуть виробляти до 20 разів більше водню щорічно, ніж рифтові середовища. Це тому, що гори пропонують відмінне поєднання оптимальних температур, великої кількості води та відповідних порід-колекторів, що робить їх набагато ефективнішими для виробництва та зберігання природного водню. Цікаво, що дослідження вказує, що гірські хребти пропонують придатні породи-колектори (наприклад, піщаник) для накопичення водню, які можна бурити», — зазначають в Interesting Engineering.

Таким чином, вчені рекомендують ретельніше дослідити природний водень у гірських хребтах. Розвідувальні роботи вже проводяться у Піренеях, Альпах та на Балканах, де виявлено перші ознаки природного водню.

«Вирішальне значення для успіху цих зусиль матиме розробка нових концепцій та стратегій розвідки. Особливо важливо, як формування економічних родовищ водню контролюється тектонічною історією конкретного регіону», — зазначив провідний автор дослідження Франк Зваан.

Відомо, що сучасні методи видобутку водню не є досконалими, адже виробничі процеси викидають у атмосферу велику кількість вуглекислого та парникового газів.

«В цілому, ми, можливо, перебуваємо на переломному етапі розвідки природного водню. Таким чином, ми можемо стати свідками народження нової індустрії природного водню», — вважає Зваан.