банани

Кліматична криза загрожує бананам — найпопулярнішому фрукту у світі. Нове дослідження стверджує, що четверта за значимістю продовольча культура перебуває під серйозною загрозою. Причина в тому, що країни Латинської Америки та Карибського басейну потерпають від тривалих кліматичних потрясінь, повідомляє unian.net.

Як пише The Guardian, зміна клімату може позбавити людство улюбленого фрукта: до 2080 року близько 66% земель, де зараз вирощують банани в Латинській Америці та Карибському регіоні, можуть стати непридатними для цього.

Згідно зі звітом благодійної організації Christian Aid, підвищення температури, зростання кількості стихійних лих і поширення шкідників завдають значної шкоди країнам-експортерам бананів, таким як Гватемала, Коста-Рика та Колумбія.

Банани — це не лише найпопулярніший фрукт у світі, але й одна з ключових продовольчих культур, що поступається лише пшениці, рису та кукурудзі. Понад 400 мільйонів людей отримують від них від 15% до 27% добової норми калорій.

При цьому 80% світового експорту бананів припадає на Латинську Америку та Карибський регіон — один із найбільш вразливих до кліматичних катаклізмів.

Парадоксально, що вирощування бананів опинилося під загрозою через кліматичну кризу, спричинену країнами, які практично не займаються їхнім вирощуванням.

Наприклад, сорт бананів Кавендіш, який домінує в міжнародній торгівлі, надзвичайно чутливий до кліматичних умов. Йому потрібен помірний температурний діапазон (15–35°C) і помірний полив. Шторми можуть пошкодити листя, позбавляючи рослину здатності до фотосинтезу.

Кліматичні зміни також сприяють поширенню небезпечних грибкових захворювань. Наприклад, чорна сигатока може знизити фотосинтез рослини на 80%.