Роздача грошей з федерального бюджету є кращим варіантом, ніж отримання урядом США долі в найбільших компаніях, які розробляють штучний інтелект. Про це заявив у X бізнесмен Ілон Маск.
Позиція Маска
«Краще просто надсилати гроші людям безпосередньо з казни. Поки зростання цін на товари та послуги перевищує збільшення грошової маси, що буде мати місце у випадку зі штучним інтелектом і роботами, інфляції не буде. По суті, я передбачаю, що ми будемо відчайдушно боротися з дефляцією!», — написав він.
Такою заявою Маск відреагував на слова віце-президента США Джей Ді Венса, який підтвердив, що уряд хотів би стати співвласником кожної великої компанії зі ШІ в США.
«Президент підтримує ідею, щоб Сполучені Штати володіли цими великими компаніями зі ШІ. Йому подобається ця ідея як свого роду суверенний фонд добробуту, де США отримують долю в цих компаніях зі ШІ», — сказав політик.
Маск і розвиток ШІ
Маск є власником xAI, яка розробляє чат-бота Grok.
Попередні заяви Маска
У квітні бізнесмен заявляв, що у разі витіснення людини з ринку праці через ШІ, кращим способом впоратися з безробіттям стане роздача грошей населенню урядом США. На його думку, це було б найкращим способом гарантувати «загальний високий дохід».
У січні Маск зазначав, що темпи розвитку ШІ значно випереджають традиційну політику, яка відрізняється багаторівневістю та повільністю в питанні прийняття рішень.
«ШІ може розвиватися в 10 разів швидше, ніж уряд, а може й більше», — пояснював він, що ускладнює ефективне реагування влад.