лікарі

В Кремнієвій долині індустрія довголіття перетворилася на гарячу інвестиційну нішу. Очікується, що у 2025 році галузь досягне обсягу в 578 млрд євро. Провідну роль у її розвитку відіграють надбагаті люди. За даними швейцарського банку UBS, люди з багатством від 48 мільйонів євро готові віддати половину свого статку за додаткові 10 років життя.

Один із таких людей — 47-річний підприємець і біохакер Брайан Джонсон, який приймає понад 50 таблеток на день, вводить собі плазму крові свого юного сина, постійно моніторить серцевий ритм та активність мозку, а також має команду з 30 спеціалістів, що допомагають йому боротися зі старінням. Вартість цього підходу складає 1,9 млн євро на рік.

Засновник Amazon Джефф Безос вклав 2,9 млрд євро в біотехнологічну компанію Altos Labs. Місія стартапу — перепрограмувати клітини організму, щоб зупинити або навіть звернути процес старіння. Співзасновник PayPal Пітер Тіль інвестував 6,5 мільйона євро у фонд Methuselah, який також займається дослідженнями старіння. Голова Open AI Сем Альтман вкладався в Retro Biosciences — проект із подібними цілями. Кажуть, що на ВЕФ у Давосі він активно шукав нових інвесторів.

Марк Бернеггер, співзасновник Longevity Investors, об’єднує мільярдерів, вчених і підприємців задля просування індустрії довголіття вперед.

«Я хочу жити стільки, скільки буду щасливий і здоровий. З наукової точки зору, 90–120 років — цілком реально», — сказав Бернеггер.