Ця риба зазвичай мешкає на глибині, де заривається в мул, підстерігаючи здобич. Спеціаліст пояснив, чому її помітили на узбережжі. Як пояснив керівник громадської організації «Зелений лист», еколог Владислав Балінський, великий морський дракон — небезпечна отруйна риба, яка мешкає в Чорному морі, пише unian.net.
«Вона живе на глибині, де заривається в мул, очікуючи здобич. Чому її могли помітити на мілководді? Був сильний вітер, з глибини піднялась холодна вода, насичена сірководнем, і, можливо, саме тому морський дракон опинився на мілководді. Особисто я раніше в Одесі його не фіксував…», — сказав Балінський.
При цьому він звернув увагу на те, що море підносить й інші сюрпризи.
«Наприклад, учора я пірнав і побачив кам’яного краба, який занесений до Червоної книги», — розповів еколог.
Великий морський дракон (великий морський скорпіон, змійка) — вид хижих променеперих риб родини драконових, що мешкають у прибережних водах європейської Атлантики, а також у Чорному й Середземному морях.
Це донна риба, її максимальна довжина — 53 см, але зазвичай до 25 см, маса — до 1,9 кг. Шипи морського дракона, які розташовані в першому колючому промені спинного плавця та на зябрових кришках, мають отруйні залози. Укол цими шипами дуже болісний для людини. Викликає набряк, почервоніння, можливі запаморочення, нудота, жар, іноді — тяжка алергічна реакція. У важких випадках можливий параліч ноги, серцева недостатність і судоми, без своєчасної допомоги — смерть.