бокал вина

Вживання алкоголю після 65 років прискорює вікові зміни в нервових клітинах мозку та підвищує ризик розвитку деменції. Про це розповів американський невролог доктор Річард Рестак, пише dailymail.co.uk.

За словами доктора Рестака, після досягнення 65 років ризик розвитку деменції зростає в п’ять разів і продовжує збільшуватися кожні наступні п’ять років. Численні дослідження пов’язують активний вплив алкоголю з підвищеним ризиком розвитку цього захворювання, оскільки відомо, що тривале зловживання спиртним призводить до зменшення деяких частин мозку.

Лікар пояснив, що після 65 років навіть малі дози алкоголю можуть спровокувати розвиток деменції. Річ у тому, що алкоголь токсичний для нервових клітин, які відіграють важливу роль в навчанні та пам’яті.

Невролог додав, що, окрім більш поширених форм захворювання, надмірне вживання алкоголю може також викликати різновид втрати пам’яті, відомий як синдром Верніке-Корсакова. Це відбувається, коли алкоголь порушує здатність організму засвоювати вітамін B1 (також відомий як тіамін), необхідний для підтримання здоров’я клітин мозку. Люди з таким синдромом не можуть згадати багато подій із минулого, а також не здатні засвоювати нову інформацію.