жінка

Продовження життя є метою, яку прагнуть досягти мільйони людей найрізноманітнішими способами. Однак вчені з’ясували, що його основа може закладатися в самій природі людини, зокрема у двох важливих рисах характеру. Всеосяжне дослідження, яке тривало протягом 75 років, дозволило вченим з’ясувати, як риси характеру впливають на тривалість життя. Причому їхні висновки базуються на точності оцінок інших людей, а не на наших власних уявленнях про себе. Серед усіх отриманих даних вчені виділили певні риси характеру, які свідчать про те, що тривалість життя може бути більшою, ніж в інших, пише focus.ua із посиланням на PsyBlog.

У дослідженні, опублікованому в журналі Psychological Science, вчені аналізували дані пар, яким у 1930-х роках було близько 20 років. Ці пари, що перебували на межі шлюбу, пройшли оцінювання особистості, яке доповнювали оцінки їхніх друзів. Основні висновки свідчать, що чоловіки, які є сумлінними й відкритими до нового досвіду, зазвичай живуть довше. Жінки, зі свого боку, отримують перевагу від таких рис, як поступливість і емоційна стабільність.

Цікаво, що ці оцінки були точніше передбачені друзями, аніж самими людьми. Доктор Джошуа Джексон, провідний автор дослідження, пояснив:
“Друзі є уважними спостерігачами рис особистості, які можуть впливати на тривалість життя навіть за десятиліття до появи проблем зі здоров’ям”.

Дослідження пропонує дві причини цього феномену. По-перше, друзі можуть помічати поведінкові нюанси, яких людина сама не усвідомлює. По-друге, думка кількох друзів зменшує індивідуальну упередженість, створюючи більш надійний профіль особистості.

Також дослідження підкреслило важливість сучасних змін у суспільстві, оскільки риси характеру, які сприяють довголіттю, можуть відрізнятися сьогодні через зміну гендерних ролей із 1930-х років, коли роль жінок у суспільстві була більш обмеженою. Доктор Джексон зазначив:
“Інформація, отримана від друзів і спостерігачів, може стати основою для персоналізованого підходу до турботи про здоров’я, допомагаючи визначати людей із ризиком виникнення певних захворювань”.

Дослідження довголіття часто пов’язують сумлінність із позитивною поведінкою для здоров’я, наприклад, регулярними фізичними вправами й униканням ризикованої діяльності. Наприклад, за даними вчених, сумлінні люди на 50% рідше страждають від серцево-судинних захворювань.