чашка кави з круасанами

Чашка кави зранку — для багатьох незамінна звичка, однак не завжди корисна. Чоловік із Великої Британії повністю відмовився від кави на місяць, замінивши її зеленим чаєм, і розповів, як це вплинуло на його самопочуття. Протягом типового восьмигодинного робочого дня Крістофер Меграт із Великої Британії випивав щонайменше чотири чашки кави, кожна з яких була з молоком. Тож він вирішив замінити каву на зелений чай, намагаючись подолати проблеми зі здоров’ям, повідомляє rbc.ua з посиланням на liverpoolecho.co.uk.

«Змучений здуттям живота та постійними головними болями, які я пов’язував із надмірним споживанням кофеїну та молочних продуктів, я відчайдушно прагнув змін», — розповів він.

У перший день після відмови від кави чоловік почувався млявим, «наче прокинувся в новому тілі».

За його словами, для свого експерименту він обрав звичайний зелений чай із супермаркету, випиваючи близько п’яти-шести кружок у будні, а у вихідні скорочував до двох.

«Я суворо дотримувався режиму — пив зелений чай з 9 ранку до 17 вечора. Через чотири тижні такого способу життя почуваюся свіжим, як ромашка! Спробуйте впровадити це у своє життя», — сказав Крістофер.

До того ж він став бадьорішим і щасливішим. Головні болі зникли, а стан шкіри покращився.

Зелений чай походить з того ж самого рослинного виду, що й чорний, однак, на відміну від останнього, не піддається окисленню. Листя зеленого чаю обробляють парою, щоб зупинити процес окислення. Методи антиокислення відрізняються в Японії та Китаї, що може впливати на смак.

Зелений чай природно містить кофеїн, однак існують і безкофеїнові варіанти. Незважаючи на поширену думку, напої з кофеїном, зокрема зелений чай, можуть бути такими ж зволожуючими, як і звичайна вода.

Цей напій багатий на поліфеноли, зокрема катехіни — антиоксиданти, які допомагають запобігати пошкодженню клітин і мають інші корисні властивості.

Найвідомішим катехіном у зеленому чаї є епігалокатехін-3-галлат (EGCG), який, згідно з дослідженнями, може позитивно впливати на різні аспекти здоров’я або біомаркери хвороб.