чашка кави

Нервозність і тривожність від кофеїну можуть бути настільки сильними, що багато людей переходять на каву без кофеїну, вважаючи її безумовно кориснішою для здоров’я. Однак, за словами експертів, усе не так однозначно. Декафеїнізована кава — це кава, яку перед обсмажуванням обробляють для видалення кофеїну «хімічними речовинами, такими як вуглекислий газ, або шляхом замочування зерен у воді», — пояснює доктор Карло Ла Веккʼя, професор Міланського університету та експерт Інституту наукової інформації про каву, пише unian.net із посиланням на telegraph.co.uk.

При цьому кількість кофеїну, що залишається в зернах після такої обробки, є вкрай незначною, зазначає доктор Ла Веккʼя. Втім, цей процес не повністю видаляє кофеїн із зерен — залишається «близько 2%, але в будь-якому разі менше 3%» від природного рівня. Для порівняння: звичайна чашка фільтрованої кави містить приблизно 100 мг кофеїну, тоді як у фільтрованій каві без кофеїну його близько 2 мг.

Звичайна кава з кофеїном має чимало корисних властивостей, і більшість із них зберігаються і після процесу декафеїнізації. Одна чашка звареної кави без кофеїну забезпечує 2,4% від рекомендованої добової норми магнію, 4,8% калію, а також 2,5% ніацину (вітаміну групи B).

Поліфеноли в каві — зокрема меланоїдини та хлорогенова кислота — пояснюють її користь для здоров’я, включаючи зниження ризику діабету до 10% у деяких випадках.

Хлорогенова кислота також асоціюється з покращенням здоров’я серцево-судинної системи, а меланоїдини мають пребіотичний ефект, сприяючи різноманіттю кишкової мікрофлори.