органи травлення

Дуже часто стрес є причиною виникнення багатьох захворювань. Зокрема, сильне нервове напруження може впливати на роботу органів травлення, розповіли передові американські лікарі.

За словами медиків, це пояснюється звичайною фізіологією: в моменти стресу мозок відправляє сигнал “призначено вижити” і зосереджується на життєво важливих процесах, а травлення не входить до них у першу чергу.

“Результатом впливу цього сигналу та природного дефіциту серотоніну в період стресу стає зменшення притоку крові до ШКТ та скорочення м’язів кишечника і шлунка, також знижується виробництво ферментів травлення”, – зазначають лікарі.

В ці моменти людина часто відчуває відрижку, вздуття живота чи порушення перистальтики. За словами лікарів, боротьбу зі стресом можна розпочати з продуктів. В першу чергу, слід вилучити з раціону те, що негативно впливає на роботу нервової системи.

“Це прості вуглеводи (торти, цукерки, печиво, булки тощо), а також інші продукти з цукром: десерти мають обманливий ефект”, – уточнюють медики.

Крім того, не варто споживати кінцеві продукти глікування (наприклад, смажене м’ясо) в поєднанні зі солодким та алкоголем. Також важливо виключити з раціону напої з кавою.

З боротьби зі стресом допомагають продукти, що містять вітамін B та омега-3 жирні кислоти. Ці речовини сприяють стабільній роботі нервової системи, підкреслюють фахівці. За їх словами, ідеальним варіантом є жирна морська риба. Крім того, організм у стресовий період слід підтримати продуктами, багатими на магній. У цьому випадку до раціону можна включити мигдаль та банани.