Американські військові завдали ударів по Ірану у відповідь на атаку Тегерана на торгове судно, яке йшло через Ормузьку протоку під прапором Сінгапуру. Про це повідомило Центральне командування Збройних сил США (CENTCOM), передає meduza.io.
Цілі ударів
Удари були завдані по:
- місцях зберігання іранських ракет і безпілотників,
- береговим радарам.
Заява американського командування
«Невиправдана агресія іранських сил проти комерційного судноплавства очевидно порушила режим припинення вогню. Крім того, небезпечна поведінка Ірану підірвала свободу судноплавства, оскільки торгівля все частіше здійснюється через цей життєво важливий міжнародний торговий коридор», — зазначили в американському командуванні.
Деталі атаки на судно
Кореспондент Axios Барак Равід з посиланням на американського чиновника повідомив, що США завдають ударів у районі Ормузької протоки.
Вечором 26 червня президент США Дональд Трамп заявив, що Іран випустив принаймні чотири безпілотники по суднах, які проходили через Ормузьку протоку. За його словами, один із дронів влучив у верхню палубу «великого і дуже дорогого вантажного судна», яке отримало пошкодження, але продовжило шлях.
«Ми збили ще три безпілотники. Очевидно, це дурне порушення нашої угоди про припинення вогню», — заявив президент США.
Контекст
Це була перша відома атака на судно в Ормузькій протоці, яка відбулася після того, як США та Іран 18 червня підписали меморандум про взаєморозуміння, який передбачає припинення бойових дій на всіх фронтах на 60 днів і початок переговорів про повне припинення війни.