жінка на тренуванні

Ранкові тренування корисні як для психічного, так і для фізичного здоров’я. Ба більше, дослідження показують, що саме заняття спортом на початку дня є ефективнішими для зниження ваги. Так, дослідження, опубліковане в журналі Obesity, яке аналізувало рівень активності понад 5 тисяч учасників залежно від часу доби, встановило: у тих, хто регулярно тренується з 7 до 9 ранку, ризик ожиріння нижчий, ніж у тих, хто найбільш активний удень або ввечері, повідомляє unian.net.

Крім того, у ранкових спортсменів нижчі середній ІМТ (індекс маси тіла) та об’єм талії.

Як стверджує фітнес-тренерка Алісса Моска, ранкові тренування — це «відмінний спосіб» розпочати день.

«Коли день починається з ранкового тренування, організм виробляє безліч різних хімічних речовин, які покращують нашу загальну функціональність», — каже вона.

Йдеться, зокрема, про ендорфіни та дофамін — речовини, які викликають відчуття задоволення та мотивують діяти. Окрім цього, ранкові тренування пробуджують м’язи, стимулюють мозок і готують до нового дня.


Важлива умова для досягнення результату

Однак надзвичайно важливо, щоб ранкові тренування не шкодили повноцінному сну, зауважує видання.

Експерт із сну та здоров’я Тодд Андерсон наголошує на необхідності збалансованого підходу між фізичними вправами та відпочинком. За його словами, навіть кількох годин занять на тиждень може бути достатньо для позитивного ефекту.

Також Андерсон зазначив, що регулярні тренування можуть покращити якість сну. Проте тим, хто щоденно ходить до спортзалу, але не висипається, він радить надавати перевагу повноцінному сну замість ранкової активності.

«Коли мова йде про композицію тіла, схуднення чи загальну фізичну форму, ви, ймовірно, отримаєте кращий результат від години сну, особливо якщо вже маєте непоганий рівень активності», — пояснив він. Повноцінний сон допомагає ефективніше справлятися зі стресом від тренувань.

Алісса Моска додає, що для повноцінного відновлення організму потрібно від семи до восьми годин сну — саме це дозволяє м’язам якнайкраще відновлюватися та рости.

«Якщо хтось лягає спати опівночі, а потім намагається встати на тренування о 6:00 — прогрес зупиниться, а результати наполегливої праці з’являться набагато пізніше», — підсумувала вона.