жінка

Ін’єкції краси стали настільки популярними, що деякі люди намагаються робити їх самостійно. Проте косметологи попереджають: домашні процедури з ботоксом або філерами можуть призвести до серйозних ускладнень. Пластичний хірург Теда Контіс розповіла про пацієнтку, яка самостійно вводила собі філер у губи. Вона роками робила ін’єкції вдома й потрапила в біду — голкою зачепила головну артерію губи та порушила кровопостачання, що спричинило серйозні проблеми, пише rbc.ua з посиланням на allure.com.

Жінці вводили гіалуронідазу (ін’єкційний препарат, який розчиняє гіалуронову кислоту). Пацієнтка зізналася, що купувала філер онлайн.

«Нейротоксини з дивними торговими назвами — це речовини, про які я ніколи не чула, вони не входять до жодного стандартного протоколу. Найстрашніше в цьому — що це за препарати? Звідки вони беруться? Чи справді це філери з гіалуроновою кислотою? Чи стерильні вони? Люди не повинні цього робити, бо це вкрай небезпечно», — зазначила лікарка.

Доктор медичних наук, сертифікована пластична хірургиня Лаура Гарсія-Родрігес розповіла, що їй доводилось лікувати численні ускладнення від домашніх ін’єкцій, зокрема шишку розміром із кульку в губах після невдалої процедури.

В однієї пацієнтки на кінчику носа утворилась рана розміром із монету, що сягала хряща.

«Найгірша пацієнтка, яку я бачила, ввела собі щось у лоб — ніколи не знаєш, що знайдеш в інтернеті — і вся права частина її чола стала темною, фіолетовою та болючою. Це була судинна проблема — ця ділянка тиждень залишалася без кисню. Іноді нерви відновлюються, а іноді — ні. Можна справді зіпсувати собі обличчя назавжди, аж до повного його спотворення», — додала вона.

Тривожне зростання кількості підроблених ін’єкційних препаратів становить серйозну загрозу для безпеки пацієнтів. Важливо використовувати лише ті препарати, які схвалені FDA і відпускаються за рецептом.

Крім того, якщо ввести філер не в те місце, це може паралізувати м’яз, і він стане неактивним. Філер також може емболізувати (заблокувати) кровоносну судину.

А заблокована коронарна артерія може спричинити серцевий напад. В інших випадках припинення кровопостачання тканин може призвести до ускладнень — зокрема, постійної сліпоти, некрозу (відмирання шкіри) та рубцювання.